Kundsupport och order Sverige

0470-70 77 80
order@fresh.se

 

Teknisk support Sverige

0470-70 77 90
support@fresh.se

 

Försäljning Sverige

Försäljningschef Sverige 
Anders Nilsson
0157-756 24
anders.nilsson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Norr - Grossist & Installatör, GDS
Mattias Edlund
0470-70 77 94
mattias.edlund@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - Grossist & Installatör
Clas Ericson
0157-756 18
clas.ericson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - GDS
Gilbert Björklund
0470-70 77 10
gilbert.bjorklund@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Stockholm/Mälardalen - Grossist & Installatör, KAM
Peter Sidenborn
0157-756 34
peter.sidenborn@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Stockholm/Mälardalen - GDS, Grossist & Installatör
Jan Brunö
0470-32 42 44
jan.bruno@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Väst - GDS, Grossist & Installatör, KAM
Peter Lindfors
0470-70 77 47​
peter.lindfors@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Sydost - GDS, Grossist & Installatör, KAM
Tommy Rosén
0470-70 77 03
tommy.rosen@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - Grossist & Installatör, GDS
Kristian Friberg
0470-70 77 19
kristian.friberg@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - GDS
Jonny Hörnell
0470-70 77 87
jonny.hornell@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - Grossist & Installatör, KAM
Håkan Nilsson
0470-70 77 70
hakan.nilsson@volutiongroup.se

 

Försäljning Norge

Kundsupport Norge
0047-23 14 18 10

Sales Manager Norge
Ingar Spigseth
0047 93 45 09 80​
ingar.spigseth@volutiongroup.no

Distriktsansvarig
Erik Gundersen
0047-97 14 11 57
erik.gundersen@volutiongroup.no

Distriktsansvarig GDS
Terje Skogsøy
0047-91 14 44 00
terje.skomsoy@volutiongroup.no

Adress
Volution Norge AS
Verkseier Furulundsvei 16B, 4. etg
N-0668 Oslo

 

Försäljning Finland

Sales Manager Finland, Russia, Ukraine, Baltic
Olli-Pekka Mannermaa
FI: +358 400 208 467 / RU: +7 921 907 5797
olli-pekka.mannermaa@volutiongroup.fi

Office / Marketing
Eeva Mann
+358 40 163 2033
eeva.mann@volutiongroup.fi

Adress
Pax Finland
Tikkurilantie 68 A
FI-01300 Vantaa

 

Försäljning Danmark

Sales Manager Jylland
Arne Sloth
+45 5353 5226
asl@volutiongroup.dk

Sales Manager Sjælland/Fyn
Preben Vilhelmsen
+45 2277 4859
preben.vilhelmsen@volutiongroup.dk

ordre@fresh.dk
support@fresh.dk
Telefon: +45 6916 9500 

 

Försäljning Export utanför Norden

Export Sales Manager
Patrik Johansson
+46 470-70 77 12
+46 70-582 24 96
patrik.johansson@volutiongroup.se

Export Coordinator   
Erik Birgersson
+46 470-70 77 64
erik.birgersson@volutiongroup.se

 

VD

Andreas Löfstrand
0470-70 77 05
070 - 142 49 60
andreas.lofstrand@volutiongroup.se

 

Personal

HR Business Partner
Martin Åkerman
0470-70 77 01
martin.akerman@volutiongroup.se
 

Produkt och Marknad

Product and Marketing Manager
Monica Törnqvist
0157-756 11
monica.tornqvist@volutiongroup.se

Product Manager
Stefan Johnsson
0470-70 77 30
stefan.johnsson@volutiongroup.se

 

Inköp

Strategic Procurement
Henrik Strandberg
0470 70 77 86
henrik.strandberg@volutiongroup.se

Purchaser
Anneli Eliasson
0470-70 77 35
anneli.eliasson@fresh.se

 

Teknik, Miljö och Kvalitet

Teknik- och kvalitetschef
Urban Jangedahl
0157-756 07
urbanj@pax.se

 

Produktion

Produktions - processtekniker
Zeljko Marusic
0470-70 77 16
072-050 61 44
zeljko.marusic@fresh.se

Logistics Manager
Andreas Rosell
0470-70 77 52
073-363 33 33
andreas.rosell@fresh.se